Repertuar

Tańce Kontuszowe

Suita kontuszowa to przywołanie dawnych zabaw i tańców na dworach szlacheckich i w magnackich pałacach. Te tańce to: polonez, kujawiak, mazur. Goście proszeni są do wspólnego poloneza, a panie do staropolskiego konkursu nawlekania korali z nagrodami. Artyści występują w kontuszach, które są wierną kopią tych używanych od XVI wieku.

Region Mazowsze

Tańce i śpiewy z elementami muzyki Chopina (mazurek, kujawiak, oberek) oraz zwyczaje i zabawy ludowe wciągające publiczność do wspólnej zabawy (chochoł diabeł). To stroje i piosenki z regionów Mazowsza śpiewane z Gośćmi – Kukułeczka, W zielonym gaju oraz staropolski konkurs strzelania z batów szamotulskich dla Panów i wspólne zatańczenie polki z naszymi Gośćmi.

Region krakowski

Tańce i przyśpiewki z okolic Krakowa, to zabawa z oryginalnym lajkonikiem oraz pełne werwy i temperamentu tańce - krakowiak, polka cięta i trojak, bardzo zabawny konkurs trzęsienia kaczką dla Pań i Panów z nagrodami, oraz walczyk z okolic Krakowa zatańczony z Gośćmi.

K.K Zembry 2020. - 15PG

Koncerty Bożonarodzeniowe –Kolędy

W okresie Bożego Narodzenia proponujemy Państwu koncert najpiękniejszych polskich i zagranicznych kolęd i pastorałek. Śpiewane na cztery głosy /4 wokalistów plus 4 muzyków/ brzmią pięknie i profesjonalnie , a obsadę wykonawców można powiększyć w zależności od zapotrzebowania. W repertuarze Zespołu znajdują się takie kolędy jak: Bóg się rodzi, Mizerna cicha, Do szopy hej Pasterze, Oj maluśki, maluśki, Cicha noc, Jingle Bells i wiele innych a występ oczywiście w oryginalnych strojach kontuszowych jakie nosiła w dawnych wiekach polska szlachta.

Region Rzeszowski

W przygotowaniu.

stroj-goralski

Tańce i piosenki GÓRALSKIE

W przygotowaniu.