O zespole

Założony w 2005 roku przez byłego artystę Państwowej Operetki Warszawskiej oraz Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” Zbigniewa Jasińskiego, który zaprosił do współpracy zawodowych tancerzy i muzyków.
Zespół „Polski Łan” ma w swoim repertuarze brawurowo wykonywane polskie tańce narodowe: krakowiak, kujawiak, mazur, oberek, polonez, mazurki F.Chopina oraz tańce i piosenki ludowe z różnych regionów kraju. Oryginalne i piękne stroje ludowe oraz tradycyjne instrumenty muzyczne podkreślają charakter wykonywanych piosenek i tańców. Tańce, śpiewy, konkursy zabawy z publicznością przenoszą widzów w kolorowy i zaczarowany świat polskiego folkloru.

Gdy człek w polski taniec stanie

Wąs podkręci, tupnie nogą,

Pierś mu rośnie, hej, mospanie!

Już raźniejszy, już mu błogo……

W 2019 roku zespół „Polski Łan” dał łącznie ponad 220 występów w całej  Polsce (szczególnie w Warszawie)  dla zorganizowanych grup turystycznych z całego świata. Nasze występy w 2019 roku oglądało ponad 25 000 widzów z kilkudziesięciu krajów świata. Daliśmy także wiele występów z okazji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Według współpracujących z nami tour leaderów, prezentujemy najwyższy poziom artystyczny. W naszym Zespole zatrudniamy  najlepszych muzyków i tancerzy.

Zapraszamy do współpracy!